Diverse




E-cards


Advertentie
Uw advertentie hier?
Klik voor info

Nuttige basis info pijn

Nuttige basis info pijn
Uitgebreide medische informatie

Steun ons!

Websitemenu

Infobox
Deze scroller blijft bij een mouse-over gewoon staan.

Inleiding

Wanneer blijkt dat iemand pijn krijgt die om welke reden dan ook niet meer over gaat, krijgt hij/zij vaak te horen: "Je moet er maar mee leren leven." Dit is een zin die je vaak te horen krijgt en waar je als chronische pijnpatient niet direct weg mee kunt.
Link

Doelstelling

De stap naar een patienten-organisatie is heel moeilijk, want daarmee geef je in feite aan dat je "iets mankeert"...
Link

Jaarprogramma

Onze maandelijkse thema bijeenkomsten
Link

Levensverhalen

Op deze pagina vind je ingezonden ervaringen van bezoekers. Soms positieve, soms negatieve ervaringen. Geen verhaal is hetzelfde. Wanneer je deze pagina leest...
Link


De meest recente up-to-date medische informatie
Deze info heeft een automatische aanvulling van nieuwe artikels
Link

Steek eens een kaarsje aan voor iemand

Brand hier een kaarsje
Link


Informatieve onderwerpen
Honderden paginas medische informatie, constante aanpassing en uitbreiding van info op deze pagina
Link

Ledenblad Prikkel
Alle betalende leden ontvangen 10 maal per jaar ons tijdschrift Prikkel. Hiervoor hebben we de steun van Stef Dehantschutter die hoofdredacteur van Prikkel is
Link

Lid worden?
Waarom lid worden ? Hoeveel is het lidgeld ? Wat mag ik verwachten als lid? Nog vragen? Voorbeeld ledenblad Prikkel
Link

Waar kan je ons vinden?
Bijeenkomstlokatie Chronische Pijn vereniging. Gebruik: Verschuif met het "handje" de kaart en bereken je route...
Link

Sitemap site
Het volledige site overzicht
Link

Bijeenkomst foto's
Iedere maand nieuwe foto's van onze bijeenkomsten
Link

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
augustus 20, 2025, 12:32:09 pm

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte

10 gasten, 0 leden

Seleteer een stijl


Onze favorieten

Heb je een site/blog en wil je ook bij onze linkpartners en deze random linkpartners? Gebruik dan het formulier op deze pagina








Update kaarsjespagina: Voor iedereen
| | |    "Het ergste is niet de pijn, maar het onbegrip" | | |  
Van: Beheer

Auteur Topic: even voorstellen  (gelezen 3758 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline peter

  • Newbie
  • *
  • Berichten: 2
even voorstellen
« Gepost op: december 27, 2011, 03:11:00 pm »
Hallo,
Mezelf even voorstellen volgens de "regels" ;-)

Ik ben Peter 38j IT Specialist en woon te Bonheiden,
sinds jaar en dag  verplicht "verslaafd" a/d pijn :-(

Even overlopen
1994 Auto ongeval als passagier > 3j paraplegie (L3/L4) / Rolstoel tot ik in 2000 wollig zonder krukken liep
2004 Auto ongeval (Arbeidsongeval) aanrijding langs achteren > whiplash
2005 1 jaar en 2 dagen na 2004 incident idem op E40 thv Groot-Bijgaarden / Ternat stilstaand aan 130km/u langs achter aangereden
2009 Overvallen op kantoor in Wetteren en met mijn hoofd tegen de muur gesmakt

Sinds jaar en dag gebruik ik Tens primair boven Medicatie, vervolgens (vroeger) Dafalgan Codeine, Valtran, Contramal ... etc..
Na verschillende facet infiltratie etc doorverwezen voor neursimulatie

Gisteren op bezoek geweest bij nerosimulatie specialist in Sint- Niklaas kostprijs om en bij de 17.000 euro zonder tussenkomst van riziv/ziekenfonds slik !
Voila en nu zit ik hier even het internet afschuimen

Grtz




Offline admin

  • Forumbeheerder
  • Administrator
  • Admiraal
  • *******
  • Berichten: 1760
  • Geslacht: Man
  • Lotgenoten bieden steun, hulp en (h)erkenning
    • Chronische pijn vereniging
Re:even voorstellen
« Reactie #1 Gepost op: december 27, 2011, 03:19:11 pm »


Dank je voor uw voorstelling, vanaf nu heb je toegang tot het gehele "openbare" forum

Offline Brigitte

  • General
  • ******
  • Berichten: 907
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #2 Gepost op: december 27, 2011, 04:07:38 pm »
Welkom, een hele waslijst zo te zien aan ongelukken !!!
Hopelijk krijg je hier de nodige info waar je op zoek naar bent.

Mijn dochter zit ook in St. Niklaas, zij kreeg een viertal maand ook een neurostimulator zonder tussenkomst omdat haar ziekte niet op de lijst staat met recht op tussenkomst. Haar prijskaartje net geen 25.000 euro. Dus ik begrijp je heel goed als je een bedrag moet ophoesten om je pijn te stillen en er geen tussenkomst mogelijk is.

Veel sterkte.

Groetjes
Brigitte

Offline hilde

  • Admiraal
  • ********
  • Berichten: 1638
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #3 Gepost op: december 27, 2011, 04:43:11 pm »
Dag Peter,
Welkom op het forum.
Ik ben ook de gelukkige eigenaar van een neurostimulator die heel goed zijn werk doet. Ik ben ook in behandeling, in de pijnkliniek van st-niklaas. Ik ben bij de gelukkige de studie van nevro mocht mee doen. Dus mijn stim is gratis, maar zonder tussenkomst van het riziv. Toen was die neurostimulator nog niet op de amerikaanse markt, ondertussen is dit wel al gebeurd, en is hij goedgekeurd. Maar ik denk niet dat die studie nog loopt, anders hadden ze dat jou ook wel voorgesteld.
Voor zelf te betalen, is wel veel geld he, dat kan niet iedereen, en wie heeft er deze tijd zoveel spaarcentjes staan. Eerlijk gezegd moest nevro mijn stim niet betaald hebben, zou ik niet weten hoe ik hem moest betalen.
Peter ik hoop dat er voor jou ook een oplossing komt.
Grs Hilde.

Offline peter

  • Newbie
  • *
  • Berichten: 2
Re:even voorstellen
« Reactie #4 Gepost op: december 27, 2011, 05:02:06 pm »
Thx
Iedereen.

wat ik niet begrijp is dat in Sint_Niklaas er geen tussenkomst is period !
en ik op het net lees dat bv in het AZ Sint Lukas in gent ze "enkel" werken met Neurostimulatie met tussenkomst van ziekenfonds.
via dossier etc, 4x psy 1x zieleknijper en vervolgens dossier ziekenfonds / Adv geneesheer.

Offline Brigitte

  • General
  • ******
  • Berichten: 907
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #5 Gepost op: december 27, 2011, 06:10:17 pm »
Is niet echt zo Peter, alles hangt af van je aandoening. bij mijn dochter is een dossier ingediend bij het ziekenfonds ondanks we op voorhand wisten dat ze geen afwijking gingen toestaan omdat de aandoening die zij heeft niet op terugbetaling kan rekenen. Dus ze dienenen wel degelijk een dossier in bij het ziekenfonds, het zou kunnen dat ze bij jou ook denken dat je waarschijnlijk geen tussenkomst kan krijgen... zou het toch nog eens vragen of je wenden tot je adviserende geneesheer van je mutualiteit.
Bij mijn dochter moesten ze het kleine oplaadbare model gebruiken omdat ze nog maar 15 jaar is en haar lichaam niet de bouw van een volwassenen heeft en een gewoon model teveel hinder zou geven.

Ik hoop dat je hier iets mee bent.
Groetjes
Brigitte

Offline cacyslis

  • Freak
  • ****
  • Berichten: 162
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #6 Gepost op: december 27, 2011, 09:12:57 pm »
Welkom hier en hopelijk vind je antwoord op je vragen en steun indien nodig.
Neem vlug een kijkje op mijn blog...
https://misscacysworld.wordpress.com

Offline admin

  • Forumbeheerder
  • Administrator
  • Admiraal
  • *******
  • Berichten: 1760
  • Geslacht: Man
  • Lotgenoten bieden steun, hulp en (h)erkenning
    • Chronische pijn vereniging
Re:even voorstellen
« Reactie #7 Gepost op: december 27, 2011, 09:41:39 pm »
Thx
Iedereen.

wat ik niet begrijp is dat in Sint_Niklaas er geen tussenkomst is period !
en ik op het net lees dat bv in het AZ Sint Lukas in gent ze "enkel" werken met Neurostimulatie met tussenkomst van ziekenfonds.
via dossier etc, 4x psy 1x zieleknijper en vervolgens dossier ziekenfonds / Adv geneesheer.


Voor de tussenkomst van een stimulator zijn er idd vele voorwaarden aan verbonden:
oa:
Wanneer een patiënt een zenuwpijnsyndroom vertoont dat niet meer beantwoordt aan de klassieke behandelingen en waarbij een neurostimulatieprocedure veel kans op succes heeft, kan de procedure worden gestart. Aangezien het om een techniek gaat waarbij het gebruikte materiaal (elektroden, implanteerbare batterij) zeer duur is, eist het ziekenfonds een strikte naleving van alle voorgeschreven regels om deze kosten terug te betalen.

De eerste voorwaarde is dat de patiënt correct geselecteerd wordt: taak van uw behandelend neurochirurg.
De patiënt dient te worden gezien door een psychiater en een specialist van de pijnkliniek. Er mogen geen tegenindicaties bestaan voor beide artsen. In de pijnkliniek wordt tevens een pijnevaluatieformulier opgesteld.
Vervolgens plaatst de neurochirurg tijdens een eerste ingreep een elektrode, meestal in het ruggenmergkanaal, waarna een proefperiode van minstens 4 weken volgt. Tijdens die proefperiode mag de patiënt thuis verblijven en zijn dagelijkse activiteiten zoveel mogelijk hervatten om de werking van de neurostimulator te testen.
Na 4 weken proefstimuleren wordt de patiënt teruggezien door de collega van de pijnkliniek die samen met de patiënt het effect van de neurostimulatie beoordeelt aan de hand van een tweede pijnevaluatieformulier. Een pijnvermindering van minstens rond de 50% is de richtlijn om te spreken van een goed effect.
Indien er een duidelijk gunstig effect is op de pijnklachten kan de neurochirurg overgaan tot het plaatsen van een inwendige batterij. Dit volledig inwendig systeem geeft hetzelfde effect op de pijn als de proefstimulator, maar kan worden aangestuurd via een afstandsbediening (aanzetten, afzetten, harder of minder hard stimuleren) zodat er geen apparatuur in de weg zit.
Nadien kunnen bijkomende programmaties worden uitgevoerd om het beste effect op de pijnklachten te bekomen. Deze bijkomende programmaties gebeuren meestal door de mensen van de firma van het neurostimulatiesysteem.
(citaat info: CPF)

Mss kan je een specifiek topic aanmaken op DIT subforum

Offline ismelien

  • CPF Moderator
  • 1ste klasse forummer
  • *
  • Berichten: 10946
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #8 Gepost op: december 27, 2011, 09:55:10 pm »
Peter,

op dit pijnforum. Hier kan je terecht met vragen, pijn, frustraties of om je verhaal eens te vertellen - meerdere malen zelfs als je daar behoefte aan hebt - of om eens stoom af te laten. Je krijgt het begrip dat je in het gewone dagelijkse leven niet altijd krijgt.

Dit forum bevat een schat aan informatie over heel veel aandoeningen en behandelingen; Er is een speciaal subforum ivm neurostimulatie.
Je kan best je vragen of hetgeen je kwijt wil ivm je aandoening neerpennen in een eigen topic in het gepaste subforum. Op die manier staan alle reacties samen. Dat is voor jou overzichtelijker en voor de andere forumleden makkelijker om alles te volgen. Bovendien zijn de verschillende subfora meer afgeschermd waardoor enkel geregistreerde leden er kunnen  lezen en reageren. Dit in tegenstelling tot dit welkomsttopic waar iedereen kan lezen. Deze werkwijze garandeert meer privacy aan de deelnemers-lotgenoten.

Een heel belangrijke pijler op dit forum is het lotgenotencontact. Je komt hier "thuis" bij mensen die in een gelijkaardige situatie leven en het maakt niet veel uit om welke aandoening het gaat. Pijn is pijn.
Bepaalde problemen zijn voor alle pijnpatiënten gelijklopend en juist de diversiteit maakt het forum nog meer waardevol. Tips voor een bepaalde aandoening kunnen ook mensen met een andere aandoening helpen.

Je zal merken dat hier heel weinig over de toekomst - en al zeker niet de verre toekomst - gesproken wordt. We leven in het heden en bekijken het dag voor dag; of als zelfs dat te moeilijk is : uur per uur.

Het is hier zeker niet alleen kommer en kwel. Er is ook plaats en ruimte om mooie momenten te delen. In ons virtuele praatcafeetje wordt er over van alles gepraat en zo leer je de mens achter de ziekte en/of pijn wat beter kennen. “Gedeelde smart is halve smart; gedeelde vreugde is dubbele vreugde” zijn hier echt geen loze woorden.

In het kookhoekje lees je recepten en het topic “wat eten we vandaag?” geeft je misschien wel inspiratie bij het opstellen van je eigen dagelijkse menu.
De taalspelletjes zijn leuk om te doen en je steekt er nog wat van op.

Verken het forum op je eigen tempo en zeker niet aarzelen als er iets niet duidelijk is. Er is altijd wel iemand die je op weg kan helpen.
In het begin twijfel je misschien nog waar je je berichtje het beste kan posten maar laat dat je zeker niet weerhouden om iets te posten. Als het niet op de juiste plaats staat, zal één van de moderatoren het zonder problemen verplaatsen. Alles is nieuw en onbekend en in het begin is iedereen wat onzeker.

Ik hoop dat je je hier snel thuis voelt en wens dat het forum iets voor jou kan/mag betekenen.

Veel goede moed.

Van harte,

Offline Marcel

  • CPF Moderator
  • Topper
  • *
  • Berichten: 3165
  • Geslacht: Man
    • "LevensneveL"
Re:even voorstellen
« Reactie #9 Gepost op: december 29, 2011, 04:15:51 pm »
.
Hallo Peter,

Hartelijk welkom op ons

“Lichtpuntje”

De enige plaats waar voor
al je vragen en noden
een antwoord is te vinden,
van een hele groep,
echte vrienden
die je gratis en voor niets,
hun hulp en steun aanbieden.

©Marcel

Met vriendelijke groetjes van, Marcel.
.
--------------------------------------
"Bezit je niet wat je op prijs stelt,
    stel dan op prijs wat je bezit."
--------------------------------------

Offline annemie

  • Admiraal
  • ********
  • Berichten: 1844
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #10 Gepost op: december 29, 2011, 05:04:37 pm »
Welkom op het forum Peter, hoop dat je de nodige info vind die je zoekt
hoe zwaar het soms ook is, aan de horizon schijnt de zon!

Offline IngeVV

  • Freak
  • ****
  • Berichten: 138
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #11 Gepost op: december 29, 2011, 08:31:57 pm »
Welkom op dit forum!
Groetjes
Inge

Offline Elmer

  • Junior
  • ***
  • Berichten: 107
  • Geslacht: Man
  • The bitter comes out better on a stolen guitar.
Re:even voorstellen
« Reactie #12 Gepost op: december 30, 2011, 09:42:46 am »
Welkom Peter,

Hier vind je in iedergeval steun, vriendschap en begrip,

Elmer

Offline Linda

  • Beginner
  • **
  • Berichten: 27
  • Geslacht: Vrouw
Re:even voorstellen
« Reactie #13 Gepost op: december 30, 2011, 04:04:28 pm »
Van harte welkom op dit forum.

Hartelijk groet,
Linda

Offline Peter V

  • General
  • ******
  • Berichten: 638
  • Geslacht: Man
Re:even voorstellen
« Reactie #14 Gepost op: december 31, 2011, 10:23:10 am »

Dag Peter,

Van harte welkom op het forum.

Heb ook een stim voor de onderrug en recent een Tens voor men nekpijnen.  Ben in behandeling in de pijnkliniek van het St. Lucas - Gent. Als je info wilt vraag het maar gerust. Ze plaatsen geen stims zonder goedkeuring van het ziekenfonds, dit alleen al om fin. probremen te vermijden.

Veel sterkte

Peter V