Diverse




E-cards


Advertentie
Uw advertentie hier?
Klik voor info

Nuttige basis info pijn

Nuttige basis info pijn
Uitgebreide medische informatie

Steun ons!

Websitemenu

Infobox
Deze scroller blijft bij een mouse-over gewoon staan.

Inleiding

Wanneer blijkt dat iemand pijn krijgt die om welke reden dan ook niet meer over gaat, krijgt hij/zij vaak te horen: "Je moet er maar mee leren leven." Dit is een zin die je vaak te horen krijgt en waar je als chronische pijnpatient niet direct weg mee kunt.
Link

Doelstelling

De stap naar een patienten-organisatie is heel moeilijk, want daarmee geef je in feite aan dat je "iets mankeert"...
Link

Jaarprogramma

Onze maandelijkse thema bijeenkomsten
Link

Levensverhalen

Op deze pagina vind je ingezonden ervaringen van bezoekers. Soms positieve, soms negatieve ervaringen. Geen verhaal is hetzelfde. Wanneer je deze pagina leest...
Link


De meest recente up-to-date medische informatie
Deze info heeft een automatische aanvulling van nieuwe artikels
Link

Steek eens een kaarsje aan voor iemand

Brand hier een kaarsje
Link


Informatieve onderwerpen
Honderden paginas medische informatie, constante aanpassing en uitbreiding van info op deze pagina
Link

Ledenblad Prikkel
Alle betalende leden ontvangen 10 maal per jaar ons tijdschrift Prikkel. Hiervoor hebben we de steun van Stef Dehantschutter die hoofdredacteur van Prikkel is
Link

Lid worden?
Waarom lid worden ? Hoeveel is het lidgeld ? Wat mag ik verwachten als lid? Nog vragen? Voorbeeld ledenblad Prikkel
Link

Waar kan je ons vinden?
Bijeenkomstlokatie Chronische Pijn vereniging. Gebruik: Verschuif met het "handje" de kaart en bereken je route...
Link

Sitemap site
Het volledige site overzicht
Link

Bijeenkomst foto's
Iedere maand nieuwe foto's van onze bijeenkomsten
Link

Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
mei 01, 2025, 06:53:38 pm

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte

13 gasten, 0 leden

Seleteer een stijl


Onze favorieten

Heb je een site/blog en wil je ook bij onze linkpartners en deze random linkpartners? Gebruik dan het formulier op deze pagina








Update kaarsjespagina: Voor iedereen
| | |    Een gezond en liefdevol 2025 gewenst | | |  
Van: Beheer

Auteur Topic: Even voorstellen  (gelezen 1141 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline Joan

  • Heeft de weg gevonden
  • *
  • Berichten: 11
Even voorstellen
« Gepost op: juni 13, 2016, 03:45:05 pm »
Hallo iedereen,

Ik ben Joan en heb eind 2014 te horen gekregen dat ik facetartrose heb in mijn onderrug. Ik zag af van de pijn en mijn dokter gaf me enkel voorschriften voor ibuprofen, dit was een druppel op een hete plaat, na een paar maanden en een aantal discussies heeft hij me op Tramadol/Paracetamol gezet.  Sindsdien heb ik te horen gekregen dat ik er maar moet mee leren leven met de pijn (volgens de orthopedist) en moest ik naar de fysio. Bij de fysiotherapie zag ik nog meer af tijdens en na de oefeningen, tot op het punt dat ik misselijk werd van de pijn. Ik kreeg tijdens de oefeningen dan te horen dat ik moest doorzetten en dat het normaal is dat ik een "beetje" meer pijn had. Ik stond nadien op mijn benen te beven van het "beetje" meer pijn, maar kom.
Ik heb herhaaldelijk tegen mijn huisarts gezegd dat die pillen geen effect hebben en heeft hij mij op Transtec-pleisters gezet van 35, hiervan kleef ik een halve om de drie dagen. Hier kan ik toch iets mee doen in huis.
Ik ben ook al naar de pijnkliniek geweest waar ik drie infiltraties heb gekregen, maar geen uitleg. Dus ben ik naar een andere pijnkliniek geweest en die stelde voor op de zenuwen op die plaats op te warmen. Daarna moet ik mijn spierkorset gaan versterken van de dokter. Maar ik sta hier enorm sceptisch tegenover, want ik heb mijn twijfels of het spierkorset de pijn gaat wegnemen en het opwarmen van de zenuwen is toch maar tijdelijk.
Ik hoop hier ervaringen te kunnen delen en tips te kunnen geven en krijgen.

Groetjes,
Joan

Offline admin

  • Forumbeheerder
  • Administrator
  • Admiraal
  • *******
  • Berichten: 1756
  • Geslacht: Man
  • Lotgenoten bieden steun, hulp en (h)erkenning
    • Chronische pijn vereniging
Re: Even voorstellen
« Reactie #1 Gepost op: juni 13, 2016, 03:56:46 pm »


Dank je voor uw voorstelling, vanaf nu heb je toegang tot het gehele "openbare" forum

Offline Marcel

  • CPF Moderator
  • Topper
  • *
  • Berichten: 3165
  • Geslacht: Man
    • "LevensneveL"
Re: Even voorstellen
« Reactie #2 Gepost op: juni 13, 2016, 05:34:51 pm »
.
Hallo Joan.

Hartelijk welkom op ons

“Lichtpuntje”

De enige plaats waar voor
al je vragen en noden
een antwoord is te vinden,
van een hele groep,
echte vrienden
die je gratis en voor niets,
hun hulp en steun aanbieden.

©Marcel

Met vriendelijke groetjes van, Marcel.
.
--------------------------------------
"Bezit je niet wat je op prijs stelt,
    stel dan op prijs wat je bezit."
--------------------------------------

Offline Joan

  • Heeft de weg gevonden
  • *
  • Berichten: 11
Re: Even voorstellen
« Reactie #3 Gepost op: juni 13, 2016, 06:22:27 pm »
Dank u!

Offline Katieke

  • CPF Moderator
  • Topper
  • *
  • Berichten: 2591
  • Geslacht: Vrouw
  • mijn 2 kapoentjes
Re: Even voorstellen
« Reactie #4 Gepost op: juni 13, 2016, 07:35:44 pm »
Van harte welkom!
Groetjes,
Katieke

Offline ismelien

  • CPF Moderator
  • 1ste klasse forummer
  • *
  • Berichten: 10943
  • Geslacht: Vrouw
Re: Even voorstellen
« Reactie #5 Gepost op: juni 13, 2016, 08:37:26 pm »
Hallo Joan,

op dit pijnforum. Hier kan je terecht met vragen, pijn, frustraties of om je verhaal eens te vertellen - meerdere malen zelfs als je daar behoefte aan hebt - of om eens stoom af te laten. Je krijgt het begrip dat je in het gewone dagelijkse leven niet altijd krijgt.

Dit forum bevat een schat aan informatie over heel veel aandoeningen en behandelingen.


Je kan best een eigen topic aanmaken waar je dan  alles kwijt kan : je eigen ervaringen, vragen, bedenkingen….
Op die manier staan alle reacties samen. Dat is voor jou overzichtelijker en voor de andere forumleden makkelijker om alles te volgen. Bovendien zijn de verschillende subfora meer afgeschermd waardoor enkel geregistreerde leden er kunnen  lezen en reageren. Dit in tegenstelling tot dit welkomsttopic waar iedereen kan lezen. Deze werkwijze garandeert meer privacy aan de deelnemers-lotgenoten.
Ik heb al gemerkt dat je ondertussen een topic hebt aangemaakt. 

Een heel belangrijke pijler op dit forum is het lotgenotencontact. Je komt hier "thuis" bij mensen die in een gelijkaardige situatie leven en het maakt niet veel uit om welke aandoening het gaat. Pijn is pijn.
Bepaalde problemen zijn voor alle pijnpatiënten gelijklopend en juist de diversiteit maakt het forum nog meer waardevol. Tips voor een bepaalde aandoening kunnen ook mensen met een andere aandoening helpen.

Wat je van ons niet mag verwachten, is een diagnose, medisch advies...   Dit is het domein van de artsen. We kunnen hoogstens onze ervaringen geven.

Je zal merken dat hier heel weinig over de toekomst - en al zeker niet de verre toekomst - gesproken wordt. We leven in het heden en bekijken het dag voor dag; of als zelfs dat te moeilijk is : uur per uur. Te ver vooruit willen kijken, zorgt voor meer angst en onzekerheid wat dan weer zorgt voor extra stress en dat kan je best missen.


Dit is een pijnforum maar dat betekent  zeker niet alleen kommer en kwel.  Integendeel; er is plaats en ruimte om mooie momenten te delen. In ons virtuele praatcafeetje wordt er over van alles gepraat en zo leer je de mens achter de ziekte en/of pijn wat beter kennen. “Gedeelde smart is halve smart; gedeelde vreugde is dubbele vreugde” zijn hier echt geen loze woorden.

Elke week wordt een nieuw praatcafeetje geopend en na een poosje worden deze praatcafeetjes verplaatst naar  het archief.   Dat is één van de redenen waarom medische onderwerpen  best in de specifieke subfora worden geplaatst.

In het kookhoekje lees je recepten en het topic “wat eten we vandaag?” geeft je misschien wel inspiratie bij het opstellen van je eigen dagelijkse menu.
De taalspelletjes zijn leuk om te doen en je steekt er nog wat van op.

Verken het forum op je eigen tempo en zeker niet aarzelen als er iets niet duidelijk is. Er is altijd wel iemand die je op weg kan helpen.
In het begin twijfel je misschien nog waar je je berichtje het beste kan posten maar laat dat je zeker niet weerhouden om iets te posten. Als het niet op de juiste plaats staat, zal één van de moderatoren het zonder problemen verplaatsen. Alles is nieuw en onbekend en in het begin is iedereen wat onzeker.

Ik hoop dat je je hier snel thuis voelt en wens dat het forum iets voor jou kan/mag betekenen.

In elk geval  bedankt voor je  voorstelling en het vertrouwen dat je ons geeft.

Veel goede moed.

Van harte,

Offline Indra

  • Beginner
  • **
  • Berichten: 46
Re: Even voorstellen
« Reactie #6 Gepost op: juni 13, 2016, 09:02:16 pm »
Welkom, ik ben hier zelf ook nog niet zo lang maar je krijgt hier zeer goede tips en info!

Offline nekhernia

  • Captain
  • *******
  • Berichten: 1409
  • Geslacht: Vrouw
Re: Even voorstellen
« Reactie #7 Gepost op: juni 19, 2016, 08:41:59 pm »
dag joan

welkom hierop het forum
pijn hebben en beperkt worden in je functioneren is niet evident
en dan nog eens te horen krijgen dat je er moet leren mee leven ... moeilijk te aanvaarden

t is soms een zoektocht naar de passende hulp

veel moed

Offline franita

  • Neem je dromen mee de dag in..
  • Topper
  • *********
  • Berichten: 2761
  • Geslacht: Vrouw
  • ATHEE met veel respect
Re: Even voorstellen
« Reactie #8 Gepost op: augustus 05, 2016, 04:50:51 pm »
een beetje laat
maar toch
 {[} hartelijk welkom hier   :smileys_for_all2:
Respect  liefs